Google

November Melody

Even when you love something, it’s sometimes good to take a break from it from time to time. And so it was that I had taken a few weeks break from composing in the late Summer and early Fall of 2013. However, by November I was fully refreshed and a bunch of new song ideas were swimming around in my head so I was eager to start composing again. November Melody is the first of these. I composed this song when I was 10 years old.

Polish translation / Pokaż w języku polskim
Nawet jesli czujesz do czegos wielkie zamilowanie, dobrze jest zrobic sobie przerwe od czasu do czasu. Tak wlasnie ja zrobilem sobie kilku tygodniowa przerwe w komponowaniu pod koniec lata i na poczatku jesieni 2013. Jednakze, w listopadzie bylem znowu gotowy do pracy nad nowymi kompozycjami, zupelnie orzezwiony i z glowa pelna swiezych pomyslow. November Melody (Listopadowa Melodia) jest pierwszym z tych nowych utworow. Skomponowalem go, gdy mialem 10 lat.

 

Get a copy of the sheet music. It’s free but a small sponsorship is appreciated and will help pay for my music education. Thank you.

 

November Melody is a fast but lyric song in the key of A flat major. The form is A-B-A-B-C-A. The A part is melodic, the B part more active, and the C part is the climax.

Whether or not you’re a composer, have you ever needed to take a break from writing? If so, how long did it take before you were ready to start writing again? Please share in the comments section below.

Polish translation / Pokaż w języku polskim
November Melody jest szybkim ale lyricznym utworem w tonacji As dur. Ma forme A-B-A-B-C-A. Czesc A jest melodyczna, B – szybsza, a C jest punktem kulminacyjnym.

Czy kiedykolwiek czules potrzebe, zeby zrobic sobie przerwe w pisaniu? Jesli tak, to jak dlugo trwalo, zanim powrocila muza? Podziel sie swoimi przemyslami ponizej.

 

1 Comment

  • Maksym says:

    To chyba najlepszy twój utwór, a przynajmniej ja tak uwarzam. Szczególnie podoba mi się końcówka formy B i przejście do C. As moll jest trudną tonacją, czemu ją wybrałeś? Nie uważam, że to źle, ale ja na twoim miejscu przetransponowałbym to o pół tonu wyżej, w a moll. Ale efekt jest genialny. Jak ty to robisz, że twoje kompozycje są takie dobre? Muszę przyznać, że choć gram od niedawna, to moje kompozycje nie są zbyt dobre. Może za dużo od siebie wymagam? Tak czy siak, twój geniusz jest rzeczą oczywistą, co widać na każdym utworze.

Leave a Reply


7 − = 2